Zákazník

Musím mít v Besterone založení účet, abych vykonal platbu za tovar?

Ne nemusíte. Pro využívání služby Besteron potřebujete pouze internet banking některé z podporovaných českých bank. Pokud i nemáte zřízen internet banking, přes službu Besteron můžete zaplatit například i platební kartou Visa nebo MasterCard.

Jak cez službu Besteron zaplatím za tovar?

Je to jednoduché, stačí použít internet banking své banky, nebo platbu vykonat platební kartou.

Mohu přes Besteron platit kartou?

Ano, můžete. Besteron podporuje i platby kartou VISA a MASTERCARD. Samotná platba kartou je jednoduchá, komfortní a u zákazníků velmi oblíbená. Nijak se neliší od platby kartou tak, jak ji důvěrně znáte.

Proč je pro mě platba přes Besteron výhodná?

Máte jistotu, že eshop získá vaše peníze za objednané zboží hned, jak jste zaplatili, což urychlí expedici zboží a značně se zkrátí doba dodání.

Obchodník

V jaké banke musím mít zřízen účet, abych mohl používat Besteron?

Na používání služby Besteron vám postačí jakýkoliv bankovní účet, na zrychlení plateb vám doporučujeme mít zřízený účet v jedné z našich podporovaných bank.

Jakým způsobem se strhávají poplatky?

Poplatky se strhávají z každé transakce. Na konci měsíce navíc dostanete výpis, který zároveň slouží i jako faktura. Určitě oceníte podrobnost a přehlednost výpisu.

Jak fungují on-line platby přes Besteron a jaký je princip fungování platební brány?

Platební systém zabezpečuje realizaci transakcí prostřednictvím vybraných bezhotovostních platebních metod během minut nebo sekund. Většina plateb probíhá online v reálném čase. Je kombinací inovativního řešení, vysoké bezpečnosti a vyspělých technologií garantujících účinnou podporu při obchodování na internetu.

Princip fungování platební brány a jednotlivých metod platby je graficky přehledně znázorněn i na naší domovské stránce.

Existuje demoverze, kde si mohu službu Besteron vyzkoušet?

V čem se nejvíce odlišujete od konkurence?

Besteron je nejrychlejší platební brána v rámci Česka a Slovenska. Naše platební brána dokáže zprostředkovat platbu přímo na bankovní účet (ne na virtuální účet) eshopu do několika minut od momentu zaplacení zákazníka. Nejpozději posíláme platby "do večera". Tyto výhody vytvářejí z Besteronu přední moderní platební bránu 21. století.

Jak si mohu zkontrolovat aktuální obrat na svém účtu?

Aktuální obrat, souhrn poplatků a další informace o zprostředkovaných transakcích naleznete po přihlášení se do vlastní administrace služby Besteron.

Jaké jsou poplatky za používání služby Besteron?

Zvolit si můžete jeden z vybraných programů. Více informací naleznete v našem přehledném ceníku. Nečekejte žádné jiné skryté, ani dodatečné poplatky. Implementace služby Besteron je rovněž bez poplatků. Pokud nejste rozhodnutý, který ze tří programů se vám hodí, kontaktujte nás, rádi a ochotně vám poradíme.

Developer

Jak integruju Besteron do svého e-shopu?

Integrace proběhne jednoduše importem PHP bundle jako knihovny. Tato knihovna bude mít implementovány tyto funkce::

 • Generování jednotlivých URL pro každou platební bránu, přičemž po získání těchto údajů bude e-shop schopný zobrazit všechny brány s danými linky
 • Uživatel si při platbě vybere banku / CardPay a bude přesměrován přímo na vybranou finanční instituci.
 • Při úspěšné realizaci platby přesměrován na callback URL specifikovanou při žádosti o platbu.

Kde si mohu jednotlivé platební metody vyzkoušet?

Každý uživatel / programátor má k dispozici tzv. virtuální platby. Při integraci se určí, zda jde o tento typ plateb, a pokud ano, tak tyto platby při funkčnosti vynechávají platební brány.
Jde o ověření funkcionality, správně hashování klíče a ověření připojení. Provedené virtuální platby uživatel najde v části menu Integrace / Virtuální platby.

Chceme s Besteronem spolupracovat, jak nato?

Pokud máte zájem s námi spolupracovat, kontaktujte našeho senior obchodníka Tomáše na vrtik@besteron.sk, který vám poskytne všechny potřebné informace o implementaci, affiliate partnerství a provizním systému.

Má Besteron hotové řešení pro CMS?

Jako první při uvedení systému Besteron budou implementovány moduly z bodu 1. Tyto moduly budou stahovatelné jako soubory z uživatelského rozhraní systému pro zákazníka v části menu Integrace / Nástroje a pomůcky.
Pro "sofistikované" developery budou knihovny stažitelné přes library management system:

 • COMPOSER pre PHP
 • PIP pro Python
 • Bundler pro RUBY
 • MAVEN pro Java, Groovy

Na nasazení je třeba použít autorizační klíč vydán službou Besteron a specifikovat banky, které chce mít e-shop přístupné.

Všechny platformy:

PHP

Platforma CMS

 • PrestaShop
 • Joomla
 • WordPress
 • Magento

 

Platforma pre Frameworks

 • Zend Framework v1 jako modul platobní brány
 • Zend Framework v2 jako modul platobní brány
 • Symphony 2 jako bundle
 

Java

 • platforma pro Frameworks 
 • Spring Framework component modul platobní brány
 • J2EE JBoss resource bundle

Ruby

 • platforma pro Frameworks
 • Ruby on Rails jako modul platobní brány
 

Python

 • platforma pro Frameworks
 • Django jako modul platobní brány

Groovy

 • platforma pro Frameworks
 • Grails jako modul platobní brány

Nabízíte benefity pro developery, kteří se rozhodnou eshopem implementovat službu Besteron?

Web developerské firmy považujeme za strategicky důležité partnery. Záleží nám na oboustranně prospěšné spolupráci, na jejímž konci je spokojený klient (eshop) - což zároveň považujeme za největší benefit pro webdevelopery. Uznejte, každý webdeveloper přece rád doporučí / implementuje něco, co je kvalitní, zvýší konverzi a komfort při online nákupu. Nezapomněli jsme ani na provizní systém. Víme, že mnozí z vás se už nyní těší na avizované odborné konference, neformální setkání a různé atraktivní akce, které pro vás průběžně chystáme.
Váš internetový prohlížeč je zastaralý

Pro správné zobrazení stránky si prosím aktualizujte svůj internetový prohlížeč. Aktualizovat prohlížeč

×